Strona główna
  Płyty Drogowe Wynajem

Love and Peace!

Temat: Tor Rakietowa czyżby skarb dla miłośników motoryzacji na dolnym śląsku ?
Wczoraj będąc w Arkadach Wrocławskich trafiłem na stanowisko Centrum Edukacji Motoryzacyjnej. Może na pierwszy rzut oka ta szumna nazwa może przyprawić o ciarki bo niektórzy z nas mają już dosyć wszelkiego rodzaju edukacji, ale jednak chyba warto się przyjrzeć ich ofercie. Zebrałem kilka folderów przeglądnęłem ich stronę i muszę powiedzieć, że sprawa wygląda bardzo ciekawie.
Firma oferuje kilka wariantów szkoleń w zależności od doświadczenia kursantów

I. JEŹDZIĆ JESZCZE LEPIEJ – kurs dla kierowców z doświadczeniem

II. PIERWSZE DOŚWIADCZENIA – kurs dla „młodych kierowców”

III. SAMOCHÓD BEZ TAJEMNIC - wyjątkowe szkolenie łączące doskonalenie techniki jazdy i zajęcia warsztatowe

IV. DOBRY KIEROWCA I RATOWNIK DROGOWY – kurs doskonalenia techniki jazdy z programem ratownictwa drogowego

więcej o tematyce każdego z kursów i cenach tutaj http://www.moto.rede..._kierowcy_i.php

Jest również opcja wynajmu toru za dość niewielką opłatą wynoszącą 25zł za godzinę. Jest to w zasadzie ewenement na skalę całego kraju, że tor ze wszystkimi atrakcjami typu płyta poślizgowa zostaje udostępniony bez dodatkowych opłat za instruktora. Zwykle bywa tak, że tory są dostępne tylko w trakcie zorganizowanych szkoleń.

Szczegółowy opis toru jest zamieszczony na stronie internetowej ja od siebie tylko dodam, że wyglada to wszystko ciekawie powierzchnia toru 7 hektarów zróżnicowana nawierzchnia, płyta poślizgowa, duży parking, miejsce na ognisko itp.

Myślę że można by się zastanowić nad zorganizowaniem jakiegoś spota na torze i tutaj w zasadzie pytanie do was. Może ktoś wie coś więcej na temat tego obiektu ?Zastanawiam się też jaka forma spotu by wam odpowiadała. Koszty poszczególnych kursów to od 200 do nawet 400zł, ale z doświadczenia w rajadach samochodowych, które zdobywałem jeszcze pod koniec lat dziewięćdziesiątych wiem, że takie kursy zmieniają bardzo podejście do jazdy samochodem a jak wiecie z tą jazdą różnie bywa co potwierdza ilość uszkodzeń w naszym oddziale w ostatnim czasie. Opcja wynajmu toru może oczywiście też dużo nauczyć, ale tu trzeba się już uczyć na własnych błędach a czasami zdarza się, że utrwala się błędne zachowania.


Myślę, że jeśli będzie jakieś zainteresowanie tematem to spróbuję złapać jakiś kontakt i ewentualnie porozmawiać jeszcze na temat cen i ewentualnych wolnych terminów. Podane ceny są dla klientów indywidualnych a nam może uda się zorganizować większą grupę.

Adres strony Centrum edukacji motoryzacyjnej lub Strona automobilklub
Użytkownik jabolkg edytował ten post 08 luty 2008 - 03:01
Źródło: forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=50780Temat: parkowanie
Jeśli Regulamin Porządku Domowego jest bezsensowny bo tak należy rozmieć owo rzekome "szczucie", to najprościej jest go zmienić.
Jak pamiętam to nad Regulaminem też dyskutowaliśmy i uwzględniono w nim na zasadzie kompromisu:
a) ograniczenie parkowania na patio,
b) zakaz parkowania na chodnikach, zieleni i drodze pożarowej.
Cyt.:
13.1. Wszystkie drogi na terenie Nieruchomości znajdują się w strefie zamieszkania i mają status dróg wewnętrznych i pożarowych.
13.4. Postój pojazdów mechanicznych jest dopuszczalny wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych na terenie Nieruchomości oraz w garażu podziemnym.
13.7. Zabrania się parkowania pojazdów na terenie Nieruchomości poza miejscami wyznaczonymi.
13.7.1. W szczególności zabronione jest zatrzymywanie i postój samochodów w miejscach, które utrudniałoby swobodny dostęp do budynków pojazdom uprzywilejowanym.
13.7.2. Zabronione jest parkowanie w bramie wjazdowej do garażu podziemnego, w bramie wjazdowej przeciwpożarowej pomiędzy sekcją F1 i F2, a także postój i parkowanie na chodnikach dla pieszych, trawnikach, zakrętach oraz innych miejscach do tego nie wyznaczonych.
13.12.W przypadku, gdy pojazd zatrzymujący się na terenie Nieruchomości uniemożliwi przeprowadzenie akcji ratunkowej, Właściciel pojazdu może zostać obciążony kosztami strat powstałych w wyniku utrudnienia akcji ratunkowej, niezależnie od innych ujemnych skutków prawnych.
13.15. W przypadkach nie ujętych w Rozdziale 13 niniejszego Regulaminu na terenie Nieruchomości obowiązują przepisy Kodeksu Drogowego oraz znaki drogowe ustawione na terenie Nieruchomości.

Do tego dochodzi:
2.3. Użytkownicy zobowiązani są szanować i dbać o dobro wspólne oraz korzystać z lokali oraz Nieruchomości w sposób nieuciążliwy dla innych.
Zapis bedący rozwinięciem art. 13. 1. UWL "Właściciel ponosi wydatki związane z utrzymaniem jego lokalu, jest obowiązany utrzymywać swój lokal w należytym stanie, przestrzegać porządku domowego, uczestniczyć w kosztach zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej, korzystać z niej w sposób nie utrudniający korzystania przez innych współwłaścicieli oraz współdziałać z nimi w ochronie wspólnego dobra.

Zadałbym zatem pytanie czy parkowanie wbrew Regulaminowi i czasem zdrowemu rozsądkowi, poprawia jakość życia na osiedlu?
Nie wszyscy z Zarządu mają miejsca w garażu i też szukają miejsc do parkowania. Bynajmniej jednak nie wjeżdżają autem prawie do klatki bo się paru metrów nie chce przejść. Nieraz miejsce można znależć dopiero przy Meander 22 i tam parkują.
Nie ma zatem uzasadnienia dla parkowania na drodze pożarowej.
Między innymi właśnie przez nielegalne parkowanie na drodze trzeba było naprawiać kostkę i krawężniki a trawnik został zniszczony. I kto za to płaci? Cała wspólnota. Za tych kilka osób które sie uparły aby autko zawsze mieć "na oku" lub gdyby mogli to na wycieraczce.
Kto ma dostać pilota od szlabanu (jak powstanie)? Pan z sushi itd. także. Przecież są współaścicielami i im przysługuje. Fakt, że to ich pracownicy i klienci zajmują sporo miejsc bo wieczorami ok. 23 nawet pozostaje kilka miejsc wolnych.

Odnośnie zakupu miejsc to czy to jedyne rozwiązanie?
Nie. Można zawsze wynająć. Taniej niż zakup za kilkadziesiąt tysięcy.
Są miejsca wolne i 49 i w 47. Ogłoszenia pojawiają się na tablicy ale chyba i Admin wie.
Ja kiedyś wynajmowałem nawet w Galerii Ursynów mimo, że mógłbym parkować na kopercie z uwagi na uprawniania. Sąsiad wynajmuje na Imielinie.
Da się? Oczywiście. Auta na wycieraczce nie trzeba sobie stawiać. No chyba, że ktoś chce to może lepiej aby kupił sobie dom W okolicy sporo się buduje.

Aby wykonać miejsca postojowe na chodnikach czy trwanikach trzeba najpierw zmienić Regulamin. Uchwałą wspówłaścicieli.
I otem uchwała zmienić miejsce przeznaczenia i zamiast trawnika zrobić miejsce postojowe. Jedyna "droga na skróty" to miejsca postojowe oddzielające nas od bazarku, tak jak kiedyś pokazano w uchwale i miejsca na tej ziemi przy płocie o tam trawnika i tak już nie ma a gdyby położyć płyty eko to przynajmniej większy przejazd.
Do tego jednak jak pokazują głosowania, droga daleka.
Pozostaje rozsądek i ... prawo jakie mamy
Źródło: kenbis.pl/forum/viewtopic.php?t=941 Odnośniki
 : Love and Peace!
 : płyty Mini Mini
 : płyty DVD czy DVD
 : płyty karton gips..czy można odliczyć
 : płyty mini DVD ile to nagrywa
 : płyty kanałowe sposób Opis produkcji
 : płyty laminowane czy MDF co lepsze
 : płyty sosnowe klejone bezsęczne
  • pletwal karlowaty
  • czy winamp blokuje wygazacz ekranu
  • pamieci 256 160
  • restauracje na starowce w warszawie
  • strona 5850
  •  . : : .
    Copyright (c) 2008 Love and Peace! | Designed by Elegant WPT